راه های آسان بررسی نشتی امواج اشعه ازمایکروویو

نشت یابی اشعه مایکروویو

Rate this post

در معرض امواج شدید مایکروفر قرار گرفتن باعث مشکلات سلامتی به خاطر دمای بالای مانند سوختگی می‌شود. در حالی که نشتی بیشتر مایکروفر خیلی کم است که بتواند مشکل جدی سلامتی ایجاد کند، اما بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و اگر مایکروفر آسیبی دیده یا عمر آن بیشتر از ۹ سال است آن را تست کنید. این آزمایش را می‌توانید خیلی ساده و ارزان در خانه انجام دهید ولی به یاد داشته باشید که این فقط یک برآورد خواهد بود.

تشخیص مستقیم نشتی
۱- یک لامپ فلوروسنت (لامپ مهتابی) پیدا کنید.

اشیایی که نسبت به فرکانس مایکرویوو واکنش نشان می‌دهد.

– لامپ فلورسنت (مهتابی) (نه لامپ کم مصرف)

– لامپ نئون NE-2 تهیه شده از فروشگاه لوازم الکتریکی.

– تستر مایکرویوو ارزان قیمت که اغلب دقیق نیستند ولی برای تست اولیه مناسب هستند.

– تستر حرفه‌ایی که خیلی گران قیمت هستند، اصولا تعمیرکارهای حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

– اتاق را تاریک کنید.

اگر می‌خواهید از لامپ برای این آزمایش استفاده کنید بهتر است چراغ‌ها را خاموش کنید تا بتوانید چشمک زدن آن را ببینید. اگر از تستر مایکروویو استفاده می‌کنید نیازی به این کار نیست.

– یک لیوان آب را داخل مایکرووفر قرار دهید.

روشن کردن مایکرووفر خالی می‌تواند مگنترون (قطعه‌ایی که امواج مایکروویو را تولید می‌کند.) را در معرض توان بالا قرار دهد که ممکن است باعث خرابی یا آسیب جدی شود. قرار دادن یک لیوان آب (حدود ۲۷۵ میلی‌لیتر) این خطر را کم کرده و همچنین مقداری مناسب از امواج جذب‌نشده باقی خواهند ماند که برای آزمایش نشتی کافی خواهد بود.

– این مورد برای مایکروفرهای قدیمی که دارای پوسته‌ی محافظ با کیفیت پایین‌تری اطراف مگنترون هستند، مهم می‌باشد.

– مایکروفر را روشن کنید

مایکروفر را طوری تنظیم کنید که برای یک دقیقه روشن باشد.

– لامپ یا تستر را به آرامی دور مایکرووفر حرکت دهید.

لامپ یا تستر را را حداقل در فاصله‌ی ۵ سانتی‌متری از سطح مایکروفر، شامل دسته بگیرید. شیء را به آرامی در فاصله‌ی ۲٫۵ سانتی‌متری اطراف واشر درب و هر قسمتی که آسیب‌دیده باشد حرکت دهید.

– توان مایکروفر با افزایش فاصله به شدت کاهش پیدا می‌کند. آزمایش را در فاصله‌ای انجام دهید که معمولا خودتان آنجا هستید، برای مثال لبه‌ی کابینت آشپزخانه.

– اگر مایکروفر قبل از اینکه شما کارتان تمام شود، خاموش شد، دوباره یک لیون آب داخلش بگذارید و دوباره برای یک دقیقه تنطیم کنید.

– واکنش را ببینید

اگر مایکروفر شما نستی داشته باشد، تیوب فلورسنت باید چشمک بزند، یا لامپ نئونی باید به اندازه‌ایی روشن شود. تسترهای الکترونیکی به روش های مختلف واکنش نشان می‌دهند، بنابراین دفترچه راهنمای‌شان را ببینید. اگر تستر اندازه‌گیری را نشان می‌دهد هر عددی بیشتر از ۵mW/cm2 در حدود فاصله‌ی ۵ سانتی‌متری باید در نظر گرفته شود. همه اینها فقط برای تست سریع می‌باشند، حتی تستر نشت اشعه مایکروویو

تعمیر تخصصی مایکروفر

مایکروفر یکی از اساسی‌ترین لوازم آشپزخانه‌های مدرن می‌باشد. اگر مایکروفر شما دچار نشتی امواج شده است، گروه تهران تکنو سرویس با تکیه بر تکنسین‌های حرفه‌ای خود در زمینه‌ی تعمیر مایکروفر مایکروویو(میکروویو) آماده ارائه خدمات سرویس و تعمیر مایکروفر شما می‌باشد. لطفاً برای درخواست تعمیرات مایکروفر با شماره زیر تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین برای ما ارسال کنید.

چرا تهران تکنو سرویس

از تعمیرکاران تخصصی برای تعمیر انواع مایکروفر-مایکروویو (میکروویو) با مدل های مختلف استفاده می‌کند. همچنین زمانی که نیاز به تعویض قطعه‌ای باشد ما از بهترین قطعات استفاده می‌کنیم و خدمات خود را تا شش ماه تضمین می‌نماییم. هدف ما جلب رضایت شما و ارایه خدمات تعمیر و سرویس در بالاترین کیفیت ممکن در کمترین زمان است.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
باز کردن چت
رویال پارت سرویس تهران
نیاز به مشاوره وراهنمایی دارید؟
رویال پارت سرویس مرکز تخصصی قطعات وخدمات مایکروویو درایران