عیب یابی تعمیرات مایکروویو


Rate this post

مایکروفر قطعات یا شرایطی که در زیر به عنوان دلیلی برای گرم نشدن مایکروفر ذکر شده به ترتیب دارای بیشتر علت خرابی مایکروفرها هستند. هر کدام را به ترتیب از بالا بررسی کنید.

بیشترین دلایلی که مایکروفرها گرم نمی‌کنند

علت اول: دیود (Diode)

دیود ماکروفر
دیود برق متناوب A/C را به مستقیم D/C با ولتاژ نزدیک ۵۰۰۰ ولت تبدیل می‌کند. این ولتاژ بالا مگنترون را برای گرم کردن غذا تغذیه می‌کند. اگر دیود سوخته باشد، مگنترون ولتاژ کافی برای کار کردن دریافت نخواهد کرد و مایکروفر را از گرم کردن باز خواهد داشت. وقتی دیود اشکالی دارد، غالباً از لحاظ ظاهری سوخته به نظر می‌رسد. دیود را بررسی کنید اگر سوخته بود، تعویض‌ش کنید. اگر بررسی ظاهری نتیجه‌ای نداد، با یک مولتی‌متر که از باتری ۹ ولت استفاده می‌کند یا با یک باتری ۹ ولت سری شده با دیود، امتحانش کنید. دیود وقتی در یک جهت رسانایی دارد. (هشدار:‌مایکروفر مقدار مرگ‌باری ار الکتریسیته را در خازن‌های ولتاژ بالایش نگهداری می‌کند، حتی اگر ماکروفر به برق وصل نباشد. به خاطر ولتاژ بالا و امکان شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی مایکرو فر به شدت خطرناک است. فقط یک تعمیرکار حرفه‌ای باید تعویض دیود را انجام دهد.)

علت دوم: سویچ درب (Door Switch)

سویچ در ماکرفر
بیشتر ماکروفرها سه یا چهار سویچ در دارند. وقتی در مایکرو فر بسته می‌شود، سویچ‌های در اطمینان از بسته بودن درها را ایجاد می‌کنند. برای تعیین اینکه سویچ‌های در معیوب هستند، از یک مولتی‌متر برای امتحان هر یک از سویچ‌ها برای متصل بودن استفاده کنید. اگر هر کدام از سویچ‌ها اتصال نداشتند، تعویض‌ش کنید. (هشدار:‌مایکروفر مقدار مرگ‌باری ار الکتریسیته را در خازن‌های ولتاژ بالایش نگهداری می‌کند، حتی اگر ماکروفر به برق وصل نباشد. به خاطر ولتاژ بالا و امکان شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی مایکرو فر به شدت خطرناک است. فقط یک تعمیرکار حرفه‌ای باید سویچ‌های در را تعویض کند.)

علت سوم مگنترون (Magnetron)

مگنترون ماکروفر
مگنترون از ولتاژ بالا استفاده می‌کند و منبع جریان مستقیم DC بالا برای ایجاد فرکانسی که غذا را می‌پزد لازم است. اگر مگنترون بسوزد، ماکروفر گرم نخواهد کرد. مگنترون قابل تعمیر نیست – اگر مگنترون سوخته باشد، و شما باید آن را تعویض نمایید. (هشدار:‌مایکروفر مقدار مرگ‌باری ار الکتریسیته را در خازن‌های ولتاژ بالایش نگهداری می‌کند، حتی اگر ماکروفر به برق وصل نباشد. به خاطر ولتاژ بالا و امکان شوک الکتریکی، تعویض قطعات الکترونیکی مایکرو فر به شدت خطرناک است. فقط یک تعمیرکار حرفه‌ای می‌بایستی که مگنترون را تعویض کند.)

 

 

تعمیرکاران حرفه‌ای تهران تکنو سرویس  با بهره‌مندی از آخرین آموزش‌های تخصصصی در زمینه‌ی مایکروفرها آماده ارائه خدمات تعمیر و سرویس به شما می‌باشند و همان‌طور که در بالا هم ذکر شد به خاطر خطر بالای برق گرفتگی های ولتاژ بالا تعمیر ماکروفر توسط خود شما توصیه نمی‌گردد. در زمان نیاز کافی است با ما تماس بگیرید تا ما ضمن مراجعه حضور در مدت زمان کوتاه نصبت به عیب‌یابی اقدام نماییم. ضمناً در صورت نیاز به تعویض هر قطعه‌ای، با توجه نمایندگی برندهای ایرانی و خارجی، ما از قطعات یدکی اصلی و شرکتی با کیفیت بالا استفاده می‌نماییم. ضمناً تمامی خدمات ارائه شده توسط تعمیرکاران ما، دارای گارانتی  مربوطه می‌باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    logo-samandehi