عیب یابی اولیه مایکروویو

ما سعی نمودیم در آموزش تعمیرات مایکروویو موارد زیر را تحت پوشش قرار دهیم و به دلیل خرابی آنها بپردازیم .

چرا صفحه لمسی مایکروویو کار نمی کند ؟
چرا مایکروویو صدا میدهد ؟
چرا مایکروویو خاموش نمی شود ؟
چرا مایکروویو غذا را گرم نمی کند ؟
چرا مایکروویو روشن نمی شود ؟
چرا صفحه چرخان مایکروویو نمی چرخد ؟
چرا در مایکروویو به درستی بسته نمی شود ؟
در مایکروویو قفل شده و باز نمی شود !
فن اگزوز کار در مایکروویو کار نمی کند !
مشکلات متفرقه و بدون علامت مایکروویو چیست و راه حل برطرف کردن آن به چه صورت است ؟

جرقه در داخل مایکروویو شایع است و البته نشان دهنده این نیست که مایکروویو شما بد است . هنگامی که یک مایکروویو جرقه می زند بسیاری از مردم وحشت می کنند. نیازاست شما بلافاصله مایکروویو خود را خاموش کنید و بازرسی لازم را انجام دهید. اگر هنگامی که مایکروویو شما در حال کار است، جرقه را متوجه می شوید، ابتدا باید حفره داخلی مایکروویو خود را بررسی کنید.

هشدار

تعمیر مایکروویو می تواند خطرناک باشد! قبل از تلاش برای تعمیر آن باید مایکروویو را از برق جدا کنید، زیرا در برخی از قطعات داخلی از ولتاژ بسیار بالا استفاده می شود. پس از اینکه مایکروویو خاموش شد، باید قبل از سرویس دهی خازن را تخلیه کنید، زیرا ولتاژ بالا که مایکروویو در آن فعال است ، در خازن ذخیره می شود. برای خالی کردن خازن دستی، یک پیچ گوشتی دسته ای محکم بین دیود اتصال خازن و زمین قرار دهید. همیشه آن را به صورت دستی تخلیه کنید!

دلایل برای جرقه و انجماد داخل مایکروویو عبارتند از:

وجود فلز در داخل مایکروویو

قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکروویو شما کافی است. برای مثال شما می توانید مایکروویو را با پشم فولادی تمیز کنید. همچنین بعضی وقت ها غذایی را که حرارت می دهید همراه با فویل آن را پوشش می دهید که باعث جلب آتش می شود .

اگر گرمای مایکروویو ظرف شما امن نیست ، شانس مناسبی برای جرقه وجود دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هیچ ضایعات فلزی وجود ندارد و ظرف مایکروویو شما ایمن است قبل از اینکه شما شروع به پخت غذا در مایکروویو خود کنید.

پوشش هدایت موج آسیب دیده

یک پوشش تحت عنوان پوشش هدایت موج بر روی مگنترون وجود دارد که امواج گرما را به قسمت مرکزی که مواد غذایی نگهداری می شود هدایت می کند. پوشش هدایت موج همچنین موجب جلوگیری از ورود ذره غذا یا اشکال آن به مگنترون می شود.

بسیار رایج است که در طی پخت و پز، برخی از ذرات غذا و روغن از غذا فرار می کنند و به راهنمای موج می چسبند.
گرما مگنترون است که آغشته به این ذرات مواد غذایی شده که به عنوان یک جرقه برای ما ظاهر می شود. این جرقه به راهنمای موج می رود. توصیه می کنیم حفره داخلی مایکروویو را به طور کامل تمیز کنید.

یک پوشش براق آسیب دیده یا کوتاه مدت می تواند باعث ایجاد جرقه های مکرر شود. بنابراین راه حل این است که پوشه راهنما سوخته را با یک جدید حذف کنید.

سو ختن دیود

دیودهای ولتاژ بالا می توانند کوتاه و یا سوخته شوند و باعث ایجاد جرقه در مایکروویو شوند. این دیود در کنار خازن و مغناطیس کار می کند تا گرمای لازم برای کار مایکروویو را فراهم کند. قبل از تلاش برای دسترسی به دیود، از مایکروویو خود جدا شوید، قفسه را خارج کرده و خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید تا از شوک الکتریکی جلوگیری شود.

پخت بیش از حد غذا

آشپزی مایکروویو بسیار سریعتر از اجاق می باشد، بدین معنا که هنگام استفاده از آن برای گرم کردن غذا، باید مراقب باشید. اولین قدم برای جلوگیری از گرمای بیش از حد، شناخت توان و قدرت مایکروویو شما است.

کتابچه راهنما اطلاعات مناسبی را به شما ارائه می دهد و اگر کتابچه راهنما ندارید، باید در داخل آن یک برچسب وجود داشته باشد که نشان دهنده توان و جزئیات برق دستگاه است.

هنگامی که دستگاه شما جرقه می زند یا دود می کند، به ویژه اگر از ونتیلاتور می آید، ممکن است با یک مشکل جدی برق مواجه شوید. اگر این مورد است، بلافاصله دستگاه خود را خاموش کنید و آن را از برق جدا کنید تا بتوانید آن را با یک شرکت تعمیر مایکروویو لوازم خانگی بررسی کنید.

ظروف ناسازگار مایکروویو

احتمال دارد که شما از ظروف استفاده کنید که با مایکروویو شما سازگار نیست.

بنابراین دفعه بعد اگر شما در مایکروویو جرقه می بینید ترس نداشته باشید. بلافاصله مایکروویو را خاموش کنید و قبل از تماس با تکنسین، بازرسی لازم را انجام دهید.

در این بخش برای شما در مورد دلایل روشن نشدن مایکروویو صحبت می کنیم امیدواریم که مورد رضایت شما واقع بشود.
نمایندگی تعمیرات مایکروویو در تهران : سوئیچ درب

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نشود ، ممکن است سوئیچ درب دچار مشکل باشد. اغلب به عنوان کلید سوئیچ اولیه یا ثانویه نامیده می شود،وقتی که درب در یک موقعیت بسته قرار دارد، قدرت اجرایی مختلف را در مایکروویو فراهم می کند،هنگامی که درب باز است، قدرت را قطع می کند. گاهی اوقات ممکن است هنگامی که سوئیچ درب نتواند کار کند، صفحه نمایش و کنترلها ممکن است به نظر عادی برسند، اما اجاق کار نمی کند. سوئیچ های متصل در داخل کابین قرار گرفته و توسط قلاب ها یا چفت های درب فعال می شوند. واحد را جدا کنید و کابینت را خارج کنید. سوئیچ ها متصل به سیمهای ترمینال هایی هستند که مشترک (C) و به طور معمول باز (NO) هستند.

شما می توانید سوئیچ ها را برای آگاهی از تداوم کار با استفاده از مولتی متر بررسی کنید. اگر تداومی وجود نداشته باشد، سوئیچ باید تعویض شود. شما همچنین باید مطمئن شوید که قلاب های درب به طور صحیح سوئیچ محرک را درگیر می کنندهنگامی که درب بسته شده و در صورت لزوم آن را تنظیم یا جایگزین کنید.
نمایندگی تعمیرات مایکروویو در غرب تهران : فیوز سرامیکی

اگر مایکروویو شما روشن نمی شود و صفحه نمایش خالی است، ممکن است مشکل فیوز سرامیکی باشد. فیوز سرامیکی برای محافظت از اجزای اجاق مایکروویو استفاده می شود. اگر نوسانات شدید قدرت داشته باشید یا اگر خطایی جدی در یکی از اجزای داخلی وجود داشته باشد. فیوز سرامیکی در داخل کابینت در نزدیکی نقطه ورود سیم برق واقع شده است. به یاد داشته باشید قبل از انجام هر گونه تعمیر، کابل را جدا کنید. شما می توانید فیوز را برای یکپارچگی با مولتی متر بررسی کنید. اگر فیوز بدون هیچ علت ظاهری ناکارآمد شد، قبل از تغییر فیوز، اجزای اصلی مانند مگنترون، دیود ولتاژ بالا، خازن و ترانسفورماتور و پایانه های اتصال سیم را بررسی کنید. اگر فیوز هنگام باز کردن یا بسته شدن درب ناکارآمد شد، سوئیچ درب کوتاه ، سوئیچ مانیتور یا تنظیم نامناسب چفت شدن درب را بررسی کنید. هنگام جایگزینی فیوز، فقط از شماره پیشنهاد شده سازنده استفاده کنید.
نمایندگی تعمیرات مایکروویو در شرق تهران : فیوز حرارتی

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است با فیوز حرارتی مشکل داشته باشد. اجاق های مایکروویو از یک یا چند قطع کننده حرارتی استفاده می کنند، برای محافظت اجاق گاز از گرمای بیش از حد به عنوان فیوز های حرارتی نامیده می شوند. آنها درون قفسه قرار می گیرند، اغلب در نزدیکی حفره های کوره یا مگنترون قرار دارند.

اگر فیوز حرارتی کار نکند،قدرت کنترل ها یا خروجی های کنترل متوقف می شود. واحد را جدا کنید و قفسه را خارج کنید. فیوز حرارتی را انتخاب کنید یا قطع کنید و سیم را از پایانه ها بردارید.با مولتی متر آن را چک کنید اگر تداوم نشان داده نمی شود قسمت را عوض کنید. اطمینان حاصل کنید که فن خنک کننده کار می کند و جریان هوا محدود نمی شود.
نمایندگی تعمیرات مایکروویو در محل : چفت در

اگر اجاق مایکروویو شما روشن نمی شود، ممکن است مشکلی در قفل درب داشته باشید. قفل درب معمولا شامل دو قلاب است که از درب خارج می شود و متناسب با نگهدارنده سوئیچ درب که به قاب مایکروویو نصب شده است. قلاب ها با سوئیچ های درب تماس می گیرند تا قدرت را به کنترل ها بفرستندو همچنین، بر روی نگهدارنده قفل برای بسته نگه داشتن درب. چفت معمولا از پلاستیک ساخته شده است. و معمولا حالت فنری وصل شده است برای فراهم کردن تنش رو به پایین برای نگه داشتن قلاب درگیر. اگر هر یک از قلاب ها شکسته شود یا تنش ارتجاعی را نداشته باشد، سوئیچ ها ممکن است درگیر نباشند. در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، اجاق گاز روشن نمی شود و ممکن است شما مجبور به تعویض باشید. واحد را جدا کنید و پانل درب داخلی را برای دسترسی به لبه درب بردارید. پانل داخلی به طور معمول توسط پلاستیک متصل شده و باید برای برداشتن آن احتیاط شود.

مایکروویو گرم نمی کند مواد غذایی داخل کایبن رو هنگام استفاده در قسمت میکروویو علل و راه حل ها

مایکروویو یکی از رایج ترین وسایل الکترونیکی امروز است. مایکروویو ها آسان برای استفاده هستند، فضای کمتر و چندین هدف را برآورده می کنند. با این حال با توجه به استفاده مداوم آنها ممکن است گهگاه خطای مشخصی را از خود نشان دهند. به عنوان مثال، ممکن است گرما را متوقف کند و دلایل یا دلایل زیادی برای این امر وجود داشته باشد اگر مایکروویو شما گرم نباشد، می توانید از موارد و راه حل های احتمالی زیر استفاده کنید.
تعمیرات مایکروویو   : مشکل دیود ولتاژ بالا

شایع ترین دلیل برای گرم کردن مایکروویو می تواند مشکل با دیود ولتاژ بالا باشد. دیود ولتاژ بالا به قدرت مگنترون کمک می کند و در قفسه قرار دارد. برای بررسی این مسئله و حل آن، شما باید مایکروویو را جدا کنید و سپس خازن ولتاژ بالا را تخلیه کنید.برای آزمایش دیود از مولتی متر استفاده کنید. باید مقاومت کم در یک جهت و بالا در دیگری وجود داشته باشد. اگر نه، دیود ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. با این حال اگر دیود خوب باشد، مسئله ممکن است به مدار ولتاژ بالا مرتبط باشد.
تعمیرات مایکروویو در تکنو سرویس تهران  : مشکل با سوئیچ درب

یکی دیگر از علل احتمالی که مایکروویو گرما نیست، مشکل با سوئیچ درب است. برای این کار ابتدا مایکروویو را جدا کنید و سپس با مولتی متر آن را آزمایش کنید. دکمه ی عملگر را خاموش کرده و سوئیچ ها را بررسی کنید. اگر در این مرحله تداوم مشخص نشود، ممکن است لازم باشد سوئیچ را جایگزین کنید. همچنین هنگام این آزمایش ، شما باید اطمینان داشته باشید قلابهای درب به درستی کار کنند.
تعمیرات مایکروویو : مشکل با مگنترون

اگر مایکروویو شما گرم نباشد، مشکل نیز ممکن است با مگنترون باشد. مگنتررون بخش مهمی از مایکروویو است و مسئول ارائه گرمائی است که غذا را تهیه می کند.

در صورتیکه مگنترون شکسته شود، ممکن است منجر به انفجار فیوز شود که می تواند در سایر موارد منجر به نقص شود. برای بررسی مگنترون، مایکروویو را از برق جدا کنید و سپس قفسه را بردارید. بعد از این خازن ولتاژ بالا را تخلیه و آزمایش کنید. هنگام آزمایش مگنترون، سیم های متصل شده را جدا کنید و مولتی متر را به پایانه های مگنترون وصل کنید. تداوم شما باید حدود 2-3 اهم مقاومت باشد بین پایانه ها و همچنین مورد زمینی بیرونی، اگر این طبیعی است، مشکل می تواند چیز دیگری باشد.

اکنون که علل احتمالی مایکروویو بدون گرمایش را میدانید، باید با یک تکنسین تماس بگیرید تا مشکل حل شود یا قطعات جایگزین شود.
هزینه تعمیر ماکروفر

مجموعه تهران تکنو سروس  در راستای رضایتمندی مشتری مفتخر است هزینه تعمیرات مایکروفر  یا همان مایکروویو  را به صورت کامل شفاف سازی نماید

اجزای مایکروفر

1 – المنت گریل 2 – المنت فنری گریل 3 – دیود ولتاژ بالا 4 – خازن ولتاژ بالا 5 – فیوز ولتاژ بالا 6 – ترانس ولتاژ بالا 7 – المنت کانوکشن 8 – موتور فن کانوکشن 9 – موتور فن خنک کننده 10 – مگنترون 11 – موتور سینی گردان 12 – ترانس تغذیه 13 – برد فیلتر 14 – برد کنترل کباب پز 15 – برد فرمان 16 – مجموعه میکروسوئیچ ها 17 – لامپ روشنایی

توجه : چنانچه احساس کردید ماکروفر شما به مشکل بررخوده است و نیاز به تعویض قطعه یا تعمیر ماکروفر خود دارید کافی است با تهران تکنو سرویس تماس حاصل نمایید

 

 

اشعه یابیبرد فیلترترانس های ولتاژتعمیرات مایکروویوتعمیرگاه مایکروویوعیب یابی مایکروویوفیوز ولتاژمایکروفر گرم نمی کندمگنترونموتور سینی گردانموتور فن خنک کنندهنشت اشعه مایکروویو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *