چرا فن مایکروویو کار نمی کند

چرا فن مایکروویو کار نمی کند ؟

فیلتر زغالی مایکروویو

اگر فن خروجی مایکروویو شما از کار کردن ایستاد، ممکن است مشکل مسدود شدن فیلتر زغالی باشد. این نوع فیلتر ها در مایکروویوهای دیواری که در بالای گاز نصب می شوند وجود دارد و نقش آن جذب کردن بو و آلودگی ناشی از پخت غذا می باشد. این آلودگی ها به مرور زمان جمع شده و باعث انسداد فیلتر می شوند. تعویض فیلتر زغالی را هر چند وقت یه بار انجام داده و جز برنامه روتین سرویس لوازم خانگی خود قرار دهید. برای دست یابی به فیلتر که معمولا در پشت خروجی هوای گریل است، با باز کردن یپچ ها مته را بردارید و فیلتر را جدا کنید. فیلتر جدید را نصب کنید و در صورت امکان یا نیاز با گیره فنری محکم نگه دارید.

فیلتر چربی مایکروویو

اگر فن خروجی مایکروویو شما از کار کردن ایستاد، ممکن است مشکل مسدود شدن فیلتر چربی باشد. فیلتر چربی، روغن و چربی غذایی که در حال گرم شدن است به دام می اندازد تا سیستم فن خروجی را تمیز نگه دارد. اینکه فیلتر چربی بعد از مدتی مسدود شده و نیاز به تعویض داشته باشد، مسئله غیر نرمالی نیست. فیلتر چربی به طور معمول در کف مایکروویوهایی که در بالای گاز نصب می شوند، قرار دارد و با گیره های فنری در جایش نگه داشته می شود. می توانید فیلتر چربی را برداشته و با آب و صابون بشویید تا تمیز شود. البته در برخی موارد که تجمع چربی خیلی زیاد است، ممکن است شستشو مشکل را حل نکند و نیاز باشد کل فیلتر را تعویض کنید.

مجموعه دمپر مایکروویو

اگر فن خروجی مایکروویو شما دیگر کار نمی کند، ممکن است مجموعه دمپر ایجاد مشکل کرده باشد. دمپر قسمتی از مایکروویو هایی که در بالای گاز نصب می شوند است و نقش آن جلوگیری از ورود هوا به قسمت سیستم خروجی هوا می باشد. دمپر شامل یک صفحه فلزی یا پلاستیکی می باشد که داکت خروجی را وقتی فن خاموش است، می بندد و هنگامی که فن شروع به کار می کند، آن داکت را باز می کند. دمپر معمولا با فنر کار می کند و یا طوری طراحی می شود که با نیروی ثقل به سادگی باز و بسته شود. برای دسترسی به مجموعه دمپر، ممکن است مجبور باشید مایکروویو را از جایی که در آن نصب شده است (دیوار یا کابیت) بردارید. بررسی کنید که هیچ جسمی دمپر را از باز شدن و بسته شدن باز نمی دارد و همچنین چک کنید که دمپر آسیب ندیده باشد. در صورت لزوم، دمپر را تعویض کنید و مراقب نصب کردن داکت باشید که در آینده باعث گرفتگی دمپر نشود.

مجموعه دمپر

فن خروجی مایکروویو ممکن است به علت مشکلی در موتور آن کار نکند. این فن بخشی از مایکروویوهایی ست که در بالای گاز نصب می شوند، می باشد و نقش آن کمک به گردش هوا در سیستم اگزوز است. برای بررسی موتور فن، ابتدا برق مایکروویو را قطع کرده و سپس آن را از دیوار و یا کابیت جدا کرده و پایین بیاروید. موتور فن معمولا در پشت مایکروویو و نزدیک به سطح بالایی قرار دارد. کاور موتور فن را برداشته و سعی کنید آن را با دست بچرخانید. اگر نچرخید، باید آن را تعویض کنید. اگر فن می چرخد، با یک مولتی متر آن را تست کنید. اگر پیوستگی نشان نداد، فن را تعویض کنید. اگر فن پیوستگی نشان داد، فقط گزینه تست ولتاژ زنده باقی می ماند که بررسی شود فن برق دریافت می کند یا خیر. این تست باید حتما توسط افراد متخصص و صلاح دیده انجام شود.

آموزشاخبارمقالات

چرا فن مایکروویو کار نمی کند ؟ فیلتر زغالی مایکروویو اگر فن خروجی مایکروویو شما از کار کردن ایستاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *