چرا سینی مایکروفر نمی‌چرخد؟


چرا سینی مایکروفر نمی‌چرخد؟

در سال‌ها اخیر، مایکروفر به یکی از ابزار ضروری آشپزخانه تبدیل شده است، و روزانه برای گرم کردن مجدد غذاهایی مانند پیتزا، ماکارونی و پنیر، و حتی برای آب کردن شکلات استفاده می‌شود.

اما مایکروفر هم مانند دیگر لوازم خانگی دچار نقص فنی می‌شود، نقص‌هایی که در اثر استهلاک ایجاد می‌شوند. گاهی اوقات ممکن است مایکروفر سر ناسازگاری برداشته و کلا نچرخد. اما نگران نشوید، و به کمک روش تشخیصی ما دوباره مایکروفر خود را به روز اول برگردانید.

موتور گردان

آیا باقیمانده پاستا .. شب گذشته را در مایکروفر(مایکروویو) گذاشتید و متوجه شدید که صفحه مایکروفر نمی‌چرخد؟ در اینجا شایع‌ترین دلایل توقف چرخش مایکروفر را برمی‌شماریم.

موتور مایکروفر زیر صفحه گردان آن تعبیه شده است و باعث می‌شود غذا بچرخد و تمامی قسمت‌های آن به یک اندازه پخته شود. اگر موتور خراب شود، صفحه نمی‌چرخد و کارایی مایکروفر پایین می‌آید.

خونسرد باشید! ما می‌توانیم به شما کمک کنیم مشکل مایکروفر را تشخیص دهید و خودتان آن را تعمیر کنید؛ در نتیجه دوباره می‌توانید غذاها را آماده و گرم کنید. البته می توانید انجام این تعمیرات را به یک تکنسین تعمیر مایکروفر بسپارید.

موتور در قسمت تحتانی مایکروفر قرار دارد – ببینید کوبلینگ (اتصال‌دهنده) شکسته و یا ترک برداشته است.

چک کنید کوبلینگ (اتصال‌دهنده) موتور آزادانه کار می‌کند.
از یک مولتی‌متر استفاده کنید و اتصال پایانه‌ها را بسنجید.
باید روی نشانگر، متوسط بین ۲۵۰۰ و ۴۰۰۰ اهم را مشاهده کنید؛ اگر سیگنالی از نشانگر دریافت نکردید، متاسفانه باید آن را عوض کنید.

آیا موتور گرداننده مایکروفرتان خراب شده است؟ برای تعویض موتور گردان نیز از ما کمک بگیرید. ما بهترین متورگردان مایکروفر رو داریم

کوبلینگ (اتصال‌دهنده)

کوبلینگ (اتصال‌دهنده) چیست؟ کوبلینگ (اتصال‌دهنده) موتور گردان را به صفحه شیشه‌ای پیوند می‌دهد، و هنگام گردش موتور، صفحه شیشه‌ای را می‌چرخاند.

کوبلینگ (اتصال‌دهنده) معیوب از دیگر دلایل خرابی مایکروفر است. جنس کوبلینگ (اتصال‌دهنده) معمولا از پلاستیک نسوز باکالیت قهوه ایی است که در صورت استفاده مکرر مستهلک شده و ممکن است ترک بردارد، ولی نه تا آن حد که نگران‌کننده باشد. به هر حال، از راه ساده زیر برای تشخیص مشکل استفاده کنید:

برای دسترسی به کوبلینگ (اتصال‌دهنده)، صفحه شیشه‌ای را بردارید و کوبلینگ (اتصال‌دهنده) را بکشید تا از جا درآید.
ببیند آثاری از خرابی، مانند ترک و یا شکاف، روی کوبلینگ (اتصال‌دهنده) هست یا خیر. در صورت مشاهده خرابی، کوبلینگ (اتصال‌دهنده) را تعویض کنید.

خوشبختانه، با کمک این روش‌های راهگشا، جلوی مشکل حرکت/گردش را گرفته و کیفیت مایکروفر را به وضعیتی بهتر از روز اولش برمی‌گردانید.

برای تعویض کوبلینگ به مقاله مفید ما در مورد تعمیر سینی گردان مایکروفر مراجعه کنید تا مشکل مایکرفرتان برطرف شود.

آموزشمقالات

اتصال دهندهتعمیرات مایکروفرتعمیرات مایکروفر کرجخدمات مایکروفرسینی مایکروفرفروش قطعات مایکروویومایکروفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *